Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Brokuły – nie ma ilości

2020-09-02 09:00

Nieco słonecznej i ciepłej pogody w sierpniu sprawiło, że na polskim rynku hurtowym poprawiła się sytuacja podażowa w segmencie brokułów. Nie trwało to jednak długo i teraz znów są problemy z dostępnymi ilościami tych warzyw. Patrząc na cały bieżący sezon można powiedzieć więc, że sytuacja wróciła do normy, jako że w tym roku brokuły miały mocno pod górkę.

Widać to w tegorocznych cenach tych coraz popularniejszych ze względu na właściwości zdrowotne warzyw. Porównując ceny w tym sezonie do tych z poprzednich lat widzimy, że przez większość czasu były one wyższe, a czasem wręcz rekordowo wysokie. Widać to na naszym wykresie poniżej.

Obecnie ceny sprzedażowe krajowych brokułów („na gotowo”) to w dużym hurcie 2,40-3,00 zł/szt., co daje średnią 2,70 zł/szt., o 35 procent wyższą od najniższej wartości z sezonu (2,00 zł/szt. w czerwcu) i aż o 74 procent wyższą w relacji rok do roku. Co więcej, uczestnicy rynku wskazują, że sytuacja nie poprawi się w najbliższym czasie, zwłaszcza jeśli utrzyma się obecna pogoda.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE