Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Droższe pomidory na Broniszach

2012-10-30 08:19

Na hurtowym rynku warzyw w Broniszach ostatnie dni były dość spokojne pod względem zmian cenowych. A i handel warzywami w bieżącym tygodniu szedł dość słabo. Widać było ograniczone zapotrzebowanie na główne warzywa kapustne i korzeniowe.

Natomiast od poniedziałku dało się zauważyć, że następują zmiany jeśli chodzi o pomidory. Popyt na nie wciąż jest dość ograniczony, a jednak w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, tym razem na ceny wpływ miała spadająca podaż. I drożeć zaczęły pomidory dobrej jakości, których jak to zwykle, pod koniec sezonu jest mało. Ładne pomidory w poniedziałek wyceniano na 18,00 – 20,00 zł/karton 6 kg za wielkość B i 19,00 – 22,00 zł/karton 6 kg za BB.

Ponieważ coraz bliżej jest również do końca sezonu na kalafiory i brokuły, również ceny tych warzyw wykazują tendencję do wzrostu. Za brokuły płacono w poniedziałek 2,00 – 2,50 zł/szt., za kalafiory 2,50 - 3,50 zł/szt.

Jeśli chodzi o warzywa, dla których główny sezon handlowy dopiero przed nami, to na uwagę zasługuje cebula. Długo popyt na nią pozostawał na niskim poziomie, a podaż była wysoka. Powodowało to, że cebula od dawna była bardzo tania. Na Broniszach w poprzednich kilku tygodniach płacono za nią 5,00 – 6,00 zł/worek 15 kg. Obecnie widać zarówno większe zainteresowanie cebulą ze strony kupujących, jak i pewne ograniczenia podażowe. Stąd ceny cebuli zaczynają wykazywać tendencję wzrostową. W bieżącym tygodniu płaci się za nią 6,00 – 8,00 zł/worek 15 kg.

Koniec października, to okres gdy rozpędu nabiera import warzyw. Polska oferta kurczy się, a na to miejsce wchodzą warzywa z krajów o cieplejszym klimacie. Na Broniszach coraz więcej jest warzyw sprowadzanych z Hiszpanii. Ogórki długie oferowane są w cenach 17,00 – 18,00 zł/karton 4,5 kg, a papryka czerwona 20,00 – 25,00 zł/karton g kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE