Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Historycznie wysokie ceny brokułów

2012-12-12 09:20

Potwierdzają się najbardziej pesymistyczne prognozy formułowane po katastrofalnych ulewach, jakie miały miejsce w Hiszpanii, w drugiej połowie października. Skutki zniszczeń w uprawach brokułów, jakie wtedy miały miejsce będą odczuwalne jeszcze długo. Zapowiedzi wówczas formułowane mówiły o tym, że to właśnie grudzień będzie miesiącem, w którym braki w podaży tych warzyw będą najbardziej odczuwalne.

Widać to dobrze na polskim rynku. Wielu importerów nie ma obecnie brokułów w swojej ofercie, gdyż nie są w stanie kupić w Hiszpanii odpowiednich ilości. Podaż na miejscu, w Hiszpanii jest wciąż bowiem bardzo niska,. Towar bez trudu znajduje nabywców pomimo wysokich cen. Ceny brokułów na aukcjach hurtowych znajdują się na poziomie powyżej 1,00 euro/szt., a ostatnio ceny wywoławcze dochodziły do 1,85 euro szt.

To skutkuje kosmicznym poziomem cen w naszym kraju. Tym bardziej, że jak zazwyczaj o tej porze roku, bardzo drogi jest transport z Hiszpanii. Tak drogich brokułów jeszcze w Polsce nie było. Ceny są na poziomie 50,00 – 60,00 zł/karton 10 szt. Taki poziom cenowy skutecznie zniechęca wielu kupujących.  

Słowa kluczowe: brokuły, ceny brokułów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE