Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Niska podaż brokułów

2012-08-09 19:45

Z powodu nie najlepszych warunków pogodowych na rynku dość mało jest brokułów. Tak, jak pisaliśmy kłopot jest zwłaszcza z brokułami dobrej jakości, o dorodnych, zielonych różach. Widać to też po cenach tych warzyw. Ładne brokuły w dużym hurcie osiągają ceny 1,60 – 1,70 zł/szt. (z opakowaniem). U producenta ceny brokułów w kartonie są na poziomie 1,40 zł/szt.

Niektóre firmy zajmujące się handlem warzywami, zwłaszcza warzywami na eksport, nie skupują brokułów ze względu na zbyt małe ilości dobrych jakościowo warzyw dostępne obecnie na rynku. Ci producenci, którzy mają taką możliwość, szukają kupców na lokalnych giełdach hurtowych, gdzie łatwiej o wyższe ceny. Na warszawskich Broniszach cena dobrej jakości brokułów przekracza 3,00 zł/szt.

Co więcej, nie ma też widoków na poprawę sytuacji podażowej. To, co zdołało urosnąć zostało już prawie zebrane, a pogoda wciąż nie jest łaskawa dla brokułów. Producenci narzekają, że jest zbyt sucho dla tych warzyw, a opady z ostatnich dni na razie niewiele tu zmieniły. Zapowiada się zatem jeszcze większy „dołek brokułowy”, a to może znów przełożyć się na wyższe ceny.

 

Słowa kluczowe: brokuły, ceny brokułów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE