Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Drogo na Ukrainie

Droga jest na Ukrainie cebula. Tamtejsi producenci sprzedają ją średnio o 41 proc. drożej niż rolnicy polscy i dwa razy drożej niż producenci w Rosji. To historyczny ewenement. Zazwyczaj to Rosja importuje duże ilości taniej cebuli z Ukrainy. Również ceny cebuli w Holandii są to połowa cen ukraińskich.

Dość duże są też różnice w cenach marchwi. Obecnie producenci na Ukrainie oferują marchew o 10 proc. drożej niż Rosjanie i aż o 50 proc. drożej niż Polacy. W porównaniu do cen producentów holenderskich, na Ukrainie marchew jest 2,3 razy droższa.

Jeśli chodzi o ziemniaki, to na Ukrainie obecne ceny są o 17 proc. wyższe niż w Rosji i aż o 55 proc. wyższe niż na rynku polskim. W Holandii poziom cen ziemniaków to połowa poziomu cen na Ukrainie. Rosyjskie buraki ćwikłowe są o 17 proc. tańsze od ukraińskich. W Polsce zaś buraki są tańsze o 10 proc.

Jedynym wyjątkiem jest kapusta biała, która na Ukrainie jest tańsza. W porównaniu do cen kapusty rosyjskiej, ta z Ukrainy jest 8 proc. tańsza. Natomiast w porównaniu do kapusty polskiej jest tańsza o 11 proc.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE