Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Pierwsze młode buraki już na rynku

2019-05-06 13:16

Na lokalne rynki hurtowe trafiły już pierwsze dostawy młodych buraków w pęczkach. Korzenie wciąż jeszcze nie są dużo grubsze od botwiny, ale to się będzie szybko zmieniać. Zwłaszcza jeśli pogoda dopisze. Ta, wedle synoptyków, ma się poprawić w drugiej połowie tygodnia, ale prócz słońca roślinom potrzebny jest deszcz.

Młode buraki w małym hurcie są obecne od drugiej dekady kwietnia. Ich ceny, co jest typowe dla tych warzyw, dość szybko spadają wraz z rosnącą podażą. Sezon startował dość typowo z cenami 3,00 – 3,50 zł/pęczek. Teraz jest zauważalnie taniej, bo ceny spadły średnio o jedną trzecią i są w przedziale 1,75 – 2,50 zł/pęczek.

A co słychać na rynku buraków z zeszłorocznego zbioru? Jak już pisaliśmy na łamach portalu fresh-marekt.pl „stare” buraki mają dość dobrą końcówkę sezonu. Ceny buraków mytych dobiły w dużym hurcie do przedziału 0,80 – 1,00 zł/kg. Może warzywa te nie miały tak spektakularnej zwyżki jak marchew czy cebula lub białą kapusta, ale to i tak dużo wyżej niż rok temu.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE