Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Sandomierz – kończą się pomidory i ogórki

2013-11-27 07:52

Sandomierski Ogrodniczy Rynek Hurtowy znów był jednym z najspokojniejszych rynków w kraju jeśli chodzi o zmiany cen polskich warzyw. Ceny wszystkich głównych warzyw z jesiennego zbioru pozostały na zeszłotygodniowym poziomie.

Za to wreszcie zanotowano w Sandomierzu zwyżkę cen szklarniowych pomidorów i ogórków z krajowych upraw. Zatem i w Sandomierzu zauważono, że sezon tych warzyw jest już na finiszu. W ostatnich dniach podaż zarówno ogórków, jak i pomidorów szybko malała.

Jeśli chodzi o ceny, to ogórki krótkie i długie drożały symultaniczne i obecnie są na poziomie 3,00 – 4,50 zł/kg. Widać też po cenach, że mocno różnicuje się jakość tych warzyw. Podobnie jest z pomidorami. Od zeszłego tygodnia zdrożały one z 3,00 – 3,50 zł/kg na 3,50 – 4,00 zł/kg i też widać, że coraz większą część towaru trafiającego na giełdę stanowią pomidory słabej jakości.

Po serii zmian w ostatnich pięciu tygodniach, tym razem ceny ziemniaków utrzymały się na niezmienionym poziomie 1,00 – 1,20 zł/kg. Podobnie było z burakami, których ceny wahały się również przez ostatnie pięć tygodni, a obecnie pozostają na poziomie z tygodnia poprzedniego – od 0,80 do 1,10 zł/kg. Po ubiegłotygodniowej zmianie tym razem stabilne pozostały, na poziomie 0,70 – 0,90 zł/kg ceny marchwi.

Natomiast ceny kapust pozostają stabilne już od dłuższego czasu. Kapusta biała, na poziomie 0,70 – 0,90 zł/kg, a pekińska 1,50 – 2,50 zł/szt. W Sandomierzu nie zmieniły się w ostatnim tygodniu również ceny kalafiorów, choć widać było, że ich podaż się kurczy. Obecnie jest to 2,50 – 3,00 zł/szt. tak, jak na koniec października. Bardzo dużą stabilnością charakteryzują się w Sandomierzu ceny cebuli. Nie zmieniły się one od początku października i już drugi miesiąc pozostają w przedziale 1,20 – 1,30 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE