Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Austria – cebula tanieje, ale…

W minionym tygodniu w Austrii notowano dynamiczny wzrost podaży młodej cebuli. Przy dość spokojnym i ograniczonym wakacyjnym popycie, ten wzrost podaży spowodował pewne napięcia na rynku cebuli. Nie pomagał tu tez fakt, że i eksport był w tym czasie ograniczony.

Ta sytuacja doprowadziła do spadku cen austriackiej cebuli. I trend ten kontynuowany był na początku bieżącego tygodnia. Bieżące zbiory wciąż się zwiększały wywierając nacisk na ceny. Jednak pojawił się czynnik, który może zakłócić tę spadkową tendencję cenową. W Austrii, w bieżącym tygodniu mocno padało. Były burze i opady gradu.

Media donosiły nawet o gradzie wielkości kurzych jaj. Gradobicia zniszczyły część upraw cebuli, co przynajmniej na pewien czas zakłóci normalny tok cebulowego sezonu. W mediach pojawiają się wręcz informacje o masowych zniszczeniach pól cebuli przez grad i ulewy, szczególnie w rejonie Marchfeld I może odbić się na cenach.

Na razie jednak odnotowujemy spadek cen dla producentów. W bieżącym tygodniu ceny zimowej cebuli (ceny dla producenta, towar przesortowany, luz) to przedział 20,00 – 23,00 euro/100 kg. W tygodniu ubiegłym ceny znajdowały się w przedziale 22,00 – 25,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE