Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – cebula w górę

Wygląda na to, iż rynek cebuli w Austrii wyszedł z okresu stabilizacji cenowej, który trwał tam od kilku co najmniej tygodni. Zgodnie z oczekiwaniami i prognozami ceny austriackiej cebuli nieznacznie wzrosły.

Wzrost ten nie jest może Duzy, ale oczekuje się, że to pierwszy etap dłuższego trendu zwyżkowego. trendu, który wynika ze wzrostu popytu na cebulę – tak na rynku wewnętrznym, jak również w eksporcie, który to wzrost jest generowany przez przedświąteczne ożywienie na rynku warzyw świeżych.

Jeśli chodzi o podaż cebuli w Austrii, to oczywiście nie ma mowy o problemach z tej strony. Zapasy są i na rynku towaru nie brakuje. A mimo to, właśnie dzięki przedświątecznemu wzrostowi zainteresowania, ceny ruszyły w górę. Poszukiwana jest zwłaszcza cebula grubsza.

Jeśli chodzi o ceny to w czterdziestym ósmym tygodniu roku osiągnęły one poziom 9,00 - 13,00 euro/100 kg  za cebulę oczyszczoną i sortowaną. Tydzień wcześniej było to 8,00 - 12,00 euro/100 kg. Dla porównania dodajmy, że w analogicznym okresie zeszłego roku ceny te zawierały się w przedziale 20,00 – 22,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE