Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Austria – ferie na rynku cebuli

Austriacki rynek cebuli kończył rok 2013 stabilnie i z dobrą równowagą między popytem a podażą. Dobry był zwłaszcza okres przedświąteczny, co szczególnie widać było w handlu detalicznym. Oczywiście wzrost zapotrzebowania na cebulę przed Bożym Narodzeniem nie jest czymś nadzwyczajnym, nie mniej nie zawsze jest tak satysfakcjonujący dla producentów.

Obecnie trwa przerwa świąteczna w handlu hurtowym. Generalnie rozciąga się ona od Bożego Narodzenia do Nowego Roku, ale faktycznie potrwa do końca tygodnia. Zwłaszcza w eksporcie, który wyhamował na okres Świąt. Rynek krajowy już się trochę ożywił pod względem handlowym. Oczywiście do Świąt eksport cebuli pozostawał na bardzo dobrym poziomie i można się spodziewać szybkiego powrotu do takiej sytuacji.

Jeśłi chodzi o ceny, to utrzymały się one na stabilnym poziomie. Sprzyjała temu oczywiście wspomniana przerwa świąteczna w handlu. W 52 tygodniu 2013 roku za cebulę dobrej jakości oferowaną luzem, przesortowaną na polu wynosi 18,00 - 19,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE