Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Austria – kończy się stary sezon cebuli

Handel cebulą ze zbioru 2019 roku w Austrii powoli dobiega końca. Jak zwykle ma to miejsce na tamtejszym rynku, w końcowej fazie sezonu najpierw zamyka się eksport, a pozostałe zapasy przeznacza się doi handlu na rynku wewnętrznym, tak aby cebuli nie zabrakło do czasu, aż handel nowym zbiorem nabierze rozmachu.

Eksport cebuli z Austrii już od dawna słabł, co wiąże się z sytuacją na rynku międzynarodowym – problemy z logistyką wywołane pandemią plus duży napór na rynek europejski cebuli z Holandii. Za to na austriackim rynku krajowym popyt dopisuje, zwłaszcza w detalu. Sektor HoReCa nadal działa na zwolnionych obrotach.

Szacunki odnośnie przyszłego sezonu, oparte na sprzedaży nasion, mówią o stabilnym areale uprawy cebuli w Austrii. Są też informacje o tym, że nadal rośnie udział upraw cebuli ekologicznej.

Jeśli chodzi o ceny, to w dwudziestym tygodniu pozostały one niezmienione. Ceny dla producentów za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, to są one w przedziale 28,00-30,00 euro/100 kg (1,28-1,37 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 66,00-70,00 euro/100 kg (3,01-3,19 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE