Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Austria –popyt na cebulę zadowalający

Końcówka starego roku to okres świątecznego ożywienia handlowego, które było też w Austrii widoczne na rynku cebuli. Styczeń przyniósł tu wyraźne uspokojenie i redukcję popytu. Ale redukcja ta nie spowodowała dużych zmian i zapotrzebowanie na cebulę w Austrii pozostaje na zadowalającym poziomie a na tamtejszym rynku panuje równowaga między podażą a popytem.

Ceny cebuli w Austrii pozostały stabilne. Tym samym okazało się, że około świąteczne ożywienie nie było na tyle znaczące, aby je zmienić. Pytanie co będzie dalej, bo miejscowi uczestnicy rynku oczekują, że kolejne tygodnie przyniosą powrót większego popytu. Nie tylko na rynku krajowym, ale przede wszystkim w eksporcie, który to został na czas Świąt wstrzymany.

Na razie jednak ceny pozostają stabilne. Te dla producenta, za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, na poziomie 23,00 – 28,00 euro/100 kg (0,97 – 1,19 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te wynosiły 42,00 – 46,00 euro/100 kg (1,79 – 1,95 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE