Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Austria – utrzymuje się dobry popyt na cebulę

Austriacki rynek cebuli pozostaje w równowadze podażowo – popytowej. Handel cebulą ozimą już się zakończył, ale zastąpiła ją na rynku cebula letnia. Jej dostępność w chwili obecnej jest już na tyle duża, że nie ma problemu z pokryciem zapotrzebowania.

A popyt na cebulę w Austrii utrzymuje się na całkiem dobrym poziomie. W każdym razie biorąc pod uwagę fakt, że trwa okres wakacyjny, z natury odznaczający się mniejszą intensywnością w handlu tym warzywem. Ważnym czynnikiem dla sprzedających jest zaś to, że popyt utrzymuje się na stabilnym poziomie, a więc jest, w perspektywie krótkookresowej,  łatwy do oszacowania i przewidywalny.

W perspektywie średniookresowej zaś, oczekiwane jest jego umocnienie. Powodem tego ma być sytuacja na rynku europejskim. Austriacy spodziewają się wzrostu sprzedaży w eksporcie, jako że brak opadów deszczu w czerwcu i lipcu – zarówno na południu Europy, jak też we Francji, Niemczech, Polsce i Holandii, przełoży się na straty w zbiorach.

Dzięki powyższym czynnikom ceny cebuli dla producentów utrzymały się w Austrii na poziomie 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,20 – 1,37 zł/kg) za cebulę z nowych zbiorów, oczyszczoną i przesortowaną, w boksach. W analogicznym okresie zeszłego roku było to 14,00 – 17,00 euro/100 kg (0,60 – 0,73 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE