Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – cebula jeszcze stabilnie

Minął zaledwie miesiąc od startu nowego sezonu handlu cebulą w Holandii. Jednak handel holenderską cebulą już nabiera tempa i w chwili obecnej idzie całkiem dobrze. Jak zawsze, w tym okresie, początek tygodnia jest spokojniejszy. Większy ruch widać przed weekendami.

Pozytywem jest to, że zagraniczny popyt na holenderską cebulę nie płynie z jednego głownie kraju, ale jest widoczny na wielu kierunkach. Sporo cebuli trafia do państw Afryki, jest też popyt w Europie.

Według opinii holenderskich pośredników, na razie zbiory cebuli nie zapowiadają się imponująco. Są też pewne problemy jakościowe. Ceny w chwili obecnej pozostają na stabilnym poziomie. Jest to około 0,28 euro/kg. W najbliższych tygodniach spodziewany jest pewien ich spadek. Pytanie, czy przewidywania te znajdą potwierdzenie. Po minionym, bardzo dobrym sezonie oczekiwania co do cen i poziomu sprzedaży są wysokie. Na tym początkowym etapie sezonu jednak trudno o pewność, co do tego, jak rozwinie się sytuacja. Co do wspomnianych problemów z jakością, wiadomo już, że w tym sezonie problemem będzie dostępność cebuli grubej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE