Raport cenowy świeżych ogórków na rynku hiszpańskim - 2 grudnia 2024
2024-12-02 14:33
Źródło:
www.fresh-market.pl
- Analizując dane z rynków hiszpańskich z 2 grudnia 2024 roku, widzimy interesujące różnice w cenach ogórków, które mogą wpłynąć na decyzje zakupowe importerów i sprzedawców detalicznych. Na rynku w Almerii, na giełdzie Agroejido, cena ogórków Español wynosi 6.59 PLN za kilogram, co oznacza wzrost o 11.3% w porównaniu do wcześniejszych notowań. Ogórki szklarniowe długie (Almeria) pozostały na stałym poziomie 1.38 PLN za kilogram, podczas gdy ogórki szklarniowe krótkie Francés spadły o 6.3% do 4.34 PLN za kilogram.
- Na rynku Cehorpa w Almerii, cena ogórków Español spadła o 6.9%, osiągając poziom 5.16 PLN za kilogram. Jest to znacząca różnica w porównaniu do rynku Agroejido. Podobnie jak w Agroejido, cena ogórków szklarniowych długich (Almeria) utrzymała się na poziomie 1.34 PLN za kilogram. Ogórki szklarniowe krótkie Francés odnotowały spadek o 4.0%, osiągając cenę 4.54 PLN za kilogram.
- W Granadzie, na rynku UNIÓN, 30 listopada 2024 roku, cena ogórków Español wzrosła o 13.1% do poziomu 5.35 PLN za kilogram. Ogórki szklarniowe długie (Almeria) również tutaj utrzymały stałą cenę 1.34 PLN za kilogram, natomiast ogórki szklarniowe krótkie Francés wzrosły o 10.7%, osiągając cenę 4.44 PLN za kilogram.
- Na rynku Agropionente El Golfo, cena ogórków szklarniowych długich (Almeria) wynosi 1.19 PLN za kilogram, co jest stabilną wartością w porównaniu do innych rynków. Z kolei ogórki szklarniowe krótkie Francés wzrosły o 8.4%, osiągając cenę 4.25 PLN za kilogram.
Zobacz więcej: raport
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem