Każdego miesiąca dzwonimy do kilkuset firm, aby zapytać o ceny. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Ceny młodych ziemniaków na rynkach hurtowych w Polsce - najświeższe dane z 9 lipca 2024

2024-07-09 13:13
  • Na przestrzeni ostatnich dni obserwujemy istotne różnice w cenach młodych ziemniaków na różnych rynkach hurtowych w Polsce. Poniżej przedstawiamy najnowsze informacje na ten temat, które mogą być pomocne w planowaniu zakupów i sprzedaży.
  • Zaczynając od Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego SA w Broniszach, ceny młodych ziemniaków w dniu 9 lipca 2024 roku wynosiły od 1.25 do 1.60 zł za kilogram. Warto zauważyć, że ceny te spadły o 24% w porównaniu do wcześniejszego okresu. To znacząca obniżka, która może wpłynąć na decyzje zakupowe wielu odbiorców.
  • Natomiast w Podkarpackim Centrum Hurtowym AGROHURT S.A. w Rzeszowie, ceny młodych ziemniaków utrzymują się na wyższym poziomie, wynosząc od 1.80 do 2.50 zł za kilogram. W porównaniu z poprzednim okresem, ceny te pozostają stabilne. Mimo braku zmian, ceny w Rzeszowie są wyższe niż w Broniszach, co może wynikać z lokalnych uwarunkowań rynkowych.
  • Przechodząc dalej, na rolno-spożywczym rynku hurtowym we Wrocławiu (Targpiast), młode ziemniaki importowane z Grecji wyceniane są od 3.00 do 4.70 zł za kilogram. Ceny te również nie uległy zmianie w ostatnim czasie. Warto zwrócić uwagę, że są to importowane ziemniaki, co tłumaczy ich znacznie wyższą cenę w porównaniu do lokalnych produktów.
  • Powyższe dane pokazują znaczące różnice w cenach młodych ziemniaków w różnych częściach Polski. Najniższe ceny odnotowano w Broniszach, podczas gdy najwyższe ceny dotyczą importowanych ziemniaków na rynku we Wrocławiu. Stabilność cen w Rzeszowie oraz wyższe ceny importowanych ziemniaków we Wrocławiu wskazują na różne czynniki wpływające na rynek w poszczególnych regionach.
  • Więcej szczegółowych informacji na temat cen świeżych owoców i warzyw można znaleźć w abonamencie fresh-market.pl.

Zobacz więcej: Raporty cenowe

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem