Każdego miesiąca dzwonimy do kilkuset firm, aby zapytać o ceny. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Ceny Młodych Ziemniaków na Rynkach Hurtowych w Polsce - Stan na 3 Lipca 2024

2024-07-03 13:13
  • W obliczu rosnących zainteresowań konsumentów świeżymi warzywami, analizujemy najnowsze ceny młodych ziemniaków na różnych rynkach hurtowych w Polsce. Dziś przyjrzymy się cenom na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach oraz Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym "Giełda Elbląska".
  • Na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach, ceny młodych ziemniaków utrzymują się na poziomie od 1,50 PLN do 1,75 PLN za kilogram. Cena ta jest stabilna, bez żadnych zmian w ostatnim czasie. Wskazuje to na trwałą równowagę popytu i podaży, która może być efektem lokalnej produkcji oraz stabilnego zapotrzebowania na ten podstawowy produkt spożywczy.
  • W Gdańsku, na Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym "Giełda Elbląska", ceny młodych ziemniaków są znacznie wyższe. Wynoszą one 3,30 PLN za kilogram. Również tutaj nie zanotowano ostatnio żadnych zmian. Wysokie ceny w Gdańsku mogą być wynikiem licznych czynników, w tym kosztów transportu oraz różnic w podaży lokalnej i importowanej.
  • Warto zauważyć, że młode ziemniaki z Polski są zazwyczaj droższe niż ich importowane odpowiedniki. Wysoka jakość oraz świeżość lokalnych produktów wpływają na ich cenę, co jest widoczne w dużej różnicy cenowej pomiędzy Broniszami a Gdańskiem.
  • Porównując oba rynki, można zauważyć znaczące różnice w cenach. W Broniszach ceny młodych ziemniaków wynoszą od 1,50 do 1,75 PLN za kilogram, natomiast w Gdańsku cena dochodzi do 3,30 PLN za kilogram. Wskazuje to na to, że konsumenci w różnych regionach kraju muszą liczyć się z różnymi kosztami zakupu tych samych produktów.
Więcej informacji na temat aktualnych cen oraz szczegółowe analizy rynku świeżych owoców i warzyw dostępne są w abonamencie fresh-market.pl.

Zobacz więcej: Raporty cenowe

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem