Każdego miesiąca dzwonimy do kilkuset firm, aby zapytać o ceny. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Ceny Młodych Ziemniaków w Polsce - Raport na dzień 1 lipca 2024 roku

2024-07-01 13:13
---
Na przestrzeni ostatnich dni zanotowaliśmy znaczne różnice w cenach młodych ziemniaków na różnych rynkach hurtowych w Polsce. Jak wynika z najnowszych danych na dzień 1 lipca 2024 roku, ceny tych warzyw różnią się w zależności od miejsca zakupu i pochodzenia ziemniaków.
---
Na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach, ceny młodych ziemniaków kształtują się w przedziale od 1.75 zł do 2.00 zł za kilogram, co oznacza wzrost o 15.4% w porównaniu do poprzedniego okresu. Wzrost ten może być związany z rosnącym popytem na krajowe produkty w sezonie letnim.
---
Z kolei na Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym we Wrocławiu (Targpiast), młode ziemniaki importowane z Grecji oferowane są w cenie od 3.00 zł do 4.70 zł za kilogram. Warto zauważyć, że ceny tych importowanych ziemniaków pozostały na niezmienionym poziomie.
---
Jak widać, ceny młodych ziemniaków na rynku w Broniszach są znacznie niższe w porównaniu do tych oferowanych na Targpiast we Wrocławiu. Ceny ziemniaków importowanych z Grecji są nawet dwukrotnie wyższe niż ceny krajowych ziemniaków w Broniszach.
---
Znacząca różnica w cenie między ziemniakami krajowymi a importowanymi może wynikać z wyższych kosztów transportu i ceł związanych z importem, jak również z preferencji konsumentów, którzy często wybierają lokalne produkty ze względu na ich świeżość i jakość.
---
To tylko niektóre z najnowszych danych dotyczących cen młodych ziemniaków na polskich rynkach hurtowych. Aby uzyskać pełny dostęp do szczegółowych informacji o cenach owoców i warzyw, zapraszamy do skorzystania z abonamentu na fresh-market.pl.

Zobacz więcej: Raporty cenowe

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem