Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Wzrost podaży kapusty pekińskiej

2013-07-19 15:55

W centrum Polski sytuacja na rynku kapusty pekińskiej pozostaje bez zmian. „Pekinki” jest bardzo mało, a jej ceny utrzymują się na poziomie 3,00 zł/kg i wyżej (za towar z opakowaniem).

Jak się okazuje, nieco lepiej rzecz się ma na rynku małopolskim. Choć tu też do niedawna było z „pekinką” bardzo krucho, teraz jest nieco lepiej. Pogoda okazała się odrobinę łaskawsza w tym rejonie kraju.

Wzrost podaży kapusty pekińskiej na południu nie jest może oszałamiająco duży. Nie ma tu mowy o zagrożeniu jakąś nadpodażą, jak to bywało w poprzednich latach. Jednak, że kapusty tej jest więcej, widać wyraźnie. Firmy, które do niedawna nie skupowały „pekinki” ze względu na niemożność pozyskania odpowiednich ilości informują, że obecnie są w stanie skupić kilka ton tej kapusty dziennie bez większych kłopotów.

Ceny w Małopolsce już zaczęły reagować na zmianę sytuacji, ale na razie w minimalnym stopniu. Ponieważ jakość towaru jest mocno zróżnicowana, to i ceny skupu mają szerokie widełki, bo od 2,00 – do 2,50 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE