Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kapusta włoska – spadek dynamiki wzrostu cen

2013-03-05 17:00

Ceny kapusty włoskiej zdołały w lutym utrzymać trend wzrostowy. Jednak dynamika tego wzrostu spadała i była niższa niż w styczniu. Wtedy kapusta włoska w dużym hurcie zdrożała z poziomu średniej ceny 0,80 zł/kg do 1,05 zł/kg. W lutym zaś z 1,05 zł/kg do 1,15 zł/kg. Co ważne, w zasadzie cała ta zwyżka została zrealizowana w pierwszej połowie miesiąca.

W zeszłym roku dynamika wzrostu cen kapusty włoskiej była wyższa, zwłaszcza w lutym. Jednak przez to, że ceny startowały wtedy z niższego poziomu, to i tak w lutym 2013 roku ceny były wyższe niż rok wcześniej. Ale już nie są. Poziom cen jest obecnie taki, jak przed rokiem. Mamy ceny na poziomie od 1,00 do 1,40 zł/kg. Jak już pisaliśmy na portalu fresh-market.pl średnią ciągną w górę ceny w Małopolsce.

Co czeka nas w marcu i kwietniu? Raczej nie będzie fajerwerków cenowych. Rynek wyraźnie się stabilizuje. Do podwyżek może dojść w pierwszej połowie marca, później będzie to już mało prawdopodobne. Nie mniej maksimum cenowe na poziomie 1,50 zł/kg jest wciąż realne. Kapusta włoska już drugi rok z rzędu nie zawiodła swoich producentów, w przeciwieństwie do kapusty białej i pekińskiej.

Słowa kluczowe: kapusta włoska, ceny kapusty, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE