Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ukraina – kapusta biała jeszcze w górę?

Ukraińscy rolnicy nie spieszą się ze wyprzedażą wysokiej jakości kapusty białej i wolą powstrzymać się od aktywnej sprzedaży w oczekiwaniu na wzrost cen tego warzywa, informują analitycy ukraińskiego portalu branżowego "APK-Inform: Warzywa i owoce".

Jednocześnie popyt na białą kapustę jest na ukraińskim rynku hurtowym dość wysoki, co pozwala rolnikom na podnoszenie jej cen w swoich ofertach. Obecnie tamtejsi producenci oferują kapustę białą w cenach o 11 – 14 procent wyższych niż w poprzednim tygodniu. Większość transakcji jest zawierana w przedziale cenowym 3,50 - 4,50 hrywny/kg, to jest 0,11 - 0,14 euro/kg (0,46 – 0,60 zł/kg).

Warto zauważyć, że obecne hurtowe ceny kapusty białej są na Ukrainie już 2,5 - 2,7 razy wyższe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Niemniej jednak właściciele zapasów kapusty wysokiej jakości nie zamierzają jeszcze sprzedawać kapusty z magazynów.

Komentarz fresh-market.pl

Jak widać sytuacja na rynkach za naszą wschodnią granicą coraz mocniej odbiega od tego, co możemy obserwować w hurtowym handlu biała kapustą w Polsce. U nas wciąż kapusty jest za dużo, a jej ceny pozostają bardzo niskie.

Pytanie, jak szybko będą pogłębiać się braki podażowe w handlu kapustą w Rosji i na Ukrainie i jaki jest stan zapasów trzymanych w oczekiwaniu na wyższe ceny. jeśli rodzimej kapusty na Ukrainie i w Rosji jest już mało, to być może w końcówce sezonu tamtejsi importerzy sięgną po kapustę z Polski?

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE