Katastrofa dla greckich rolników: po upałach i pożarach kraj został zalany deszczem
W sierpniu ceny warzyw wzrosły w Grecji po tym, jak przedłużająca się fala upałów w Europie spowodowała, że lipiec był najgorętszy w tym kraju od 50 lat. Według raportu Iefimerida, ceny sałatek zaczęły konkurować z cenami mięsa.
Ale prawdziwe spustoszenie jeszcze nie nadeszło, w postaci rozległych pożarów, w tym największego w historii Europy w greckim regionie Evros, po którym nastąpiły rekordowe
>
EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej.
Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.
Zobacz więcej: Ogólne informacje z rynku warzyw