Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Drogie ogórki szklarniowe

2019-11-14 15:15

I znów mamy taką sytuację, jak w zeszłym roku. Ceny hurtowe krajowych ogórków szklarniowych wystrzeliły w górę. Co prawda tegoroczny trend zwyżkowy nie jest aż tak dynamiczny jak ten z 2018 roku. Wtedy średnia cena sprzedażowa w dużym hurcie w dniu 14 listopada była już na poziomie 9,25 zł/kg.

Teraz jest nieco taniej. Ceny w dużym hurcie weszły do przedziału 6,50-7,50 zł/kg, co daje średnią 7,00 zł/kg. Jak widać na naszym wykresie jest ona wyższa od wszystkich w zestawieniu z wyjątkiem tej z zeszłego roku właśnie.

Oczywiście taki wzrost cen to wynik niskiej podaży ogórka szklarniowego z krajowej produkcji.  Do tego drogie są, jak na razie przynajmniej, ogórki szklarniowe z importu. Ich ceny w ofertach importerów to obecnie najczęściej 4,50-6,50 zł/kg. Od początku miesiąca wzrosły one o niemal jedną trzecią.

Jednak z informacji płynących z Hiszpanii wynika, że tam trend cenowy dla ogórków się odwrócił. Ogórki długie potaniały na przykład (średnie ceny z aukcji hurtowych) z poziomu 1,05 euro/szt. do zaledwie 0,29 euro/szt. Może więc być tak, że i do Polski napłynie tańszy ogórek z importu, co zatrzyma lub spowolni wzrost cen towaru krajowego. Tyle, że jeśli chodzi o duży hurt, to czasu do końca krajowego sezonu zostało już niewiele.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE