Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Holandia – drogie nie tylko ogórki

Hiszpania przeżywa okropną pogodę. Wywiera to ciągłą presję na wielkość produkcji w tym kraju. To z kolei oznacza, że ​​ceny niektórych produktów pozostają wysokie. Mówi o tym Philip van Geest z Van Geest International. Ta firma ma siedzibę w De Lier w Holandii.

Ogórki
„Na przykład ogórki są bardzo drogie. Ceny pudełek o mniejszych rozmiarach wynoszą 10,50 euro i nawet 12 euro. Większe są sprzedawane od 12,50 euro do 14 euro. Winę ponosi za to właśnie pogoda w ostatnich tygodniach. Istnieje również duży popyt, a wielu niemieckich sprzedawców detalicznych „lubi ogórki”. Coraz więcej holenderskich ogórków również przybywa na scenę.„

Cukinia/Bakłażany
„Cukinia konkuruje również z ogórkami, jeśli chodzi o wysokie ceny. Sprzedają ją za 10,50 euro do 13 euro za karton. Cukinie marokańskie są nieco tańsze, od 9 euro do 9,50 euro za karton. Żółta cukinia jest sprowadzana z Izraela. Kupują ją nawet w cenie 40 euro/karton 4 kg”, mówi Philip. „W ostatnich tygodniach mało było też bakłażanów. To spowodowało wzrost ceny o 8 euro za opakowanie 5 kg, do 11–13 euro”.

Papryka
Ceny papryki są spokojniejsze i wynoszą od 6,50 euro do 8 euro za karton papryki czerwonej. Żółta papryka jest sprzedawana po 8-9 euro/karton. Zielona jest jeszcze tańsza, oferują się ją w cenie od 4 do 4,50 euro za karton. Można to uznać za niską cenę. Podaż papryki pomarańczowej jest ograniczony. Wynika to częściowo z popytu ze strony Stanów Zjednoczonych. Cena wzrosła z 8,50 euro do nawet 14 euro/karton.”

Pomidory
„Podaż pomidorów jest wystarczająca. Chociaż ludzie mówią, że produkcja w Maroku spadnie w najbliższych tygodniach. Jakość tego produktu różni się znacznie na rynku. Obecne ceny wynoszą od 5,50 euro do 6,50 euro”, mówi handlowiec. „Ceny TOV nieznacznie wzrosły z powodu ogólnego wzrostu popytu. W zeszłym tygodniu nadal było to 5,50 euro za karton. W tej chwili widzimy już ceny ponad 7 euro. Jest tak również dlatego, że produkt holenderski sprzedaje się już za około 8 euro. A kosztował 7 euro, zaledwie kilka dni temu.

„Pomidory Bawole Serca są drogie - od 8,50 euro do 10 euro. Nie ma w tym wiele dobrego. Szybko znaleziono brązowe plamy i miękkie owoce. Pomidory cherry są stosunkowo tanie. Na rynku jest wystarczająca ich podaż. Pochodzą one z Hiszpanii, Senegalu, Maroka i Egiptu. Są one oferowane w cenie około 3 euro lub 4 euro za pudełko 9x250. Żółta odmiana jest bardzo złej jakości, a wiele partii jest odrzucanych. Dobrej jakości sprzedaje się między 6,50 euro i 7,50 euro za pudełko.

„Luty jest już w zasięgu wzroku, a zła pogoda należy już do przeszłości. Jednak nie spodziewam się bezproblemowych tygodni w zakresie jakości. A zatem więcej będzie po prostu płacić za lepsze produkty. Bardzo wysokie ceny niektórych produktów będą musiały ustabilizować lub nieco spaść. Obejmuje to ogórki, bakłażany i cukinie ”- podsumowuje Philip.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE