Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Walentynki – ogórki zamiast czekoladek

W Wielkiej Brytanii sieć Saisbury postawiła na demonstrację uczuć opartą na specjalnie przygotowanej żywności.  A konkretnie na sprzedaż ogórków szklarniowych, których przekrój ma kształt serca. Elaine Young rzecznik sieci Sainsbury powiedziała: „Dzień św. Walentego kojarzy się także z niespodzianką, z elementem zaskoczenia. Mamy nadzieję, że nasze walentynkowe, specjalne ogórki sprawią, ze serca zabiją żywiej podczas spływania lunchu lub sałatki przygotowanej właśnie z tymi ogórkami.” Ogórki o kształcie serca są w sprzedaży od wczoraj, ale spotkały się z ogromnym zainteresowaniem konsumentów. „Ogórki te uprawiane były z miłością i jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadziliśmy je do sprzedaży.” dodała E. Young. Zapewniła jednocześnie, iż sposób uprawy, czyli wegetacja przez 10 dni w specjalnej formie o kształcie serca, nie wpłynęła w najmniejszym stopniu na ich smak.

Sainsbury chce rozwijać sprzedaż warzyw o specjalnych kształtach. Na lato planowane są ogórki o przekroju gwiazdy – specjalnie do letnich sałatek. Jest też już pomysł na Boże Narodzenie.

Cena ogórków w kształcie serca to 1,00 funt za porcję. 2,5 raz drożej niż zwykłe ogórki, ale jak stwierdziła rzecznik sieci Sainsbury, cena odzwierciedla dodatkowy nakład troski i czasu konieczny do ich wyprodukowania.

A oto jeden z komentarz ze strony Money Saving Expert, na której pojawił się news o ogórkach w kształcie serca: „Na pewno nie sturlają się z deski podczas krojenia. I piętnastego będą już o wiele tańsze.”

Ogórki z przekrojem w kształcie pojawiły się po raz pierwszy kilka lat temu w Japonii i są sprzedawane w dobrych supermarketach.

Słowa kluczowe: ogórki szklarniowe, Walentynki
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE