Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Wzrost popytu na ogórki szklarniowe

2012-10-01 17:47

Na polskim rynku ceny ogórków szklarniowych generalnie wędrują w górę. Okresowo trend ten jest hamowany. Taki wpływ miała na przykład poprawa pogody na finiszu kalendarzowego lata. Więcej słońca sprawiło wzrost podaży i niższe ceny ogórków na rynku.

Obecnie pogoda nie sprzyja wegetacji ogórków szklarniowych i ich podaż jest ograniczona. Zresztą nie jest to nic dziwnego, do końca sezonu wszak coraz bliżej. Ta ograniczona podaż jest czynnikiem sprzyjającym wzrostowi cen. Oczywiście trzeba pamiętać też o stronie popytowej. Na rynku krajowym zapotrzebowanie na ogórki pozostaje stabilne.

Natomiast ożywienie przyszło z zagranicy, a konkretnie z Rosji, która obniżyła cła wwozowe, między innymi na ogórki. To spowodowało, że importerzy z Rosji chętniej kupują polskie ogórki. Widać to było dobrze zgłasza w hurcie na giełdzie w Broniszach, gdzie aktywność Rosjan była bardzo duża. Dzięki temu w górę poszły ceny. Za ogórki długie płacono w poniedziałek 3,00 zł/kg, za krótkie 3,20 – 3,60 zł/kg. W innych rejonach było nieco taniej, ale generalnie wszędzie ceny dobrej jakości ogórków znalazły się w przedziale 2,50 – 3,00 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE