Każdego miesiąca dzwonimy do kilkuset firm, aby zapytać o ceny. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Sezon krajowych czerwonych pomidorów wreszcie startuje

2024-03-29 09:00

W ostatnich latach przerwa w handlu krajowymi czerwonymi pomidorami szklarniowymi jest coraz dłuższa. Jest to zupełne odwrócenie wcześniejszego trendu, gdy producenci starali się wrócić na rynek z tym produktem jak najwcześniej. Jednak drastyczny wzrost kosztów produkcji szklarniowej uniemożliwił kontynuację tej strategii opóźnił starty nonowych sezonów.

W bieżącym roku pierwsze partie tych pomidorów były notowane na giełdzie hurtowej w Kaliszu dopiero 26 marca. Rok temu było to 9 marca. W sezonie 2022 roku pierwsze notowanie miało miejsce 24 lutego, a w sezonie 2021 już 28 stycznia! Jak widać, opóźnienie sięga już więc dwóch miesięcy.

A co z cenami? W tym roku początek sezonu przyniósł ceny pomidorów czerwonych na poziomie 100 zł/karton 6 kg. W tej chwili to 80-90 zł za karton, a więc mamy tu spadek o 15 procent. W zeszłym roku na starcie było to 150 zł/karton 6 kg i był to rekordowo wysoki start sezonu tych warzyw. W dniu 29 marca 2023 roku cena średnia wynosiła 115 zł za karton, a więc znacząco wyżej niż początkowa cena z bieżącej kampanii.  Jednak we wcześniejszych latach ceny na koniec marca były porównywalne do obecnych – najczęściej mieściły się w przedziale 70-90 zł za karton.

Zobacz więcej: News

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE