Z naszych danych korzystają instytuty, ministerstwa, sieci handlowe dołacz i Ty!

Kup teraz abonament!

Wzrosły ceny pomidorów

2012-02-21 16:09
Źródło: fresh-market.pl (ms)

     Ceny hiszpańskich pomidorów znów poszły w górę. Zmiana te była zgodna z oczekiwaniami i z informacjami, jakie w ubiegłym tygodniu napływały z Hiszpanii. Zima poczyniła spore szkody w tamtejszych uprawach i podaż pomidorów spadła. a to musiało pociągnąć za sobą wzrost cen.

     Na polskim rynku ceny hiszpańskich pomidorów wielkości G wzrosły z poziomu 43 – 44 zł/karton 6 kg do poziomu 50 – 52 zł/karton 6 kg. Wzrost cen odbił się negatywnie na popycie, zresztą również zgodnie z przewidywaniami. Droższe pomidory sprzedawały się w poniedziałek znacznie słabiej niż miało to miejsce w ubiegłym tygodniu.

     Ograniczoną podaż hiszpańskich pomidorów widać również na rynkach innych krajów – importerów. Co do cen, to na rynku holenderskim pomidory wielkości G oferowano za 6,95 euro/karton 6 kg.

Zobacz więcej: Pomidory

Słowa kluczowe: pomidory, ceny pomidorów, import, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE