Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Francja – powstaje gigantyczna szklarnia

W południowej części kanału La Manche francuscy i holenderscy biznesmeni inwestują 40 milionów euro w budowę gigantycznej szklarni o powierzchni 17 hektarów, w której pomidory będą uprawiane ponad gruntem. A to nie koniec. W pobliżu Isigny le Buat, a także w pobliżu Caen realizowane będą też inne pokrewne przedsięwzięcia.

Jest to projekt na dużą skalę, który rozpoczął się trzy tygodnie temu i powinien zakończyć się w połowie sierpnia. Na końcu ogromny budynek o powierzchni 170 000 m2, na których jak okiem sięgnąć będą się mieścić uprawy pomidorów. To przykład rolnictwa intensywnego, które oznacza "szklarnię o wielkości 24 boisk piłkarskich".

Na mniejszą skalę technologia uprawy ponad gruntem jest realizowana  w okolicach Tuluzy. Pomidory uprawiane ponad ziemią gwarantują, że nie zawierają pestycydów, a do zapylania roślin używa się tam trzmieli.

W nadchodzących latach pomidory ogromnej szklarni w Normandii będą miały rosnący wpływ na rynek, ponieważ zwiększają francuską produkcję tych warzyw do 500 000 ton. Główne odmiany to Breton, Dutch i Norman, a budżet projektu wynosi około 40 milionów euro. Szacuje się, że  od jesieni znajdzie tam pracę około 110 osób.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE