Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Pogoda dźwignęła ceny pomidorów

2013-09-23 13:48

Początek nowego tygodnia przyniósł zwyżkę cen pomidorów szklarniowych. Nie była ona zaskoczeniem zważywszy na to, w jakim kierunku zmieniała się pogoda w ostatnich dniach. Mniej słońca i niższe temperatury musiały się odbić na podaży pomidorów.

Poniedziałkowa zwyżka nie miała imponujących rozmiarów. Ceny zmieniały się najczęściej o 1,00 zł na kartonie 6 kg. Przed tygodniem za pomidory B i BB płacono 14,00 – 15,00 zł/karton 6 kg. Teraz ceny SA najczęściej na poziomie 15,00 – 16,00 zł/karton 6 kg. Wciąż zaś można kupić jakościowo słabszy towar poniżej progu 10,00 zł za karton.

Zwyżka cen pomidorów w trzeciej dekadzie września to coś naturalnego i oczekiwanego. Rozczarowanie producentów budzi natomiast fakt, że ta zmiana ma tak ograniczony wymiar. Ceny pomidorów znów są niższe niż rok temu. A i w porównaniu do sezonu 2011 sytuacja nie jest dużo lepsza. Widać to na prezentowanym poniżej wykresie.

Kolejnym powodem do niepokoju jest obawa, czy znów wzrost cen nie okaże się chwilowy. W tym roku popyt jest dość kapryśny, zwłaszcza popyt zagraniczny (w dużej mierze przez holenderską nadpodaż). I jak na razie ostatnie zwyżki nie owocowały budową trwalszego trendu wzrostowego.

Słowa kluczowe: pomidory, ceny pomidorów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE