Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Sałata lodowa znów droga

2013-04-23 10:04

Na krajową sałatę lodową trzeba jeszcze poczekać. Spośród najpopularniejszych sałat, lodowa z krajowej produkcji pojawia się najpóźniej. Polską sałatę masłową mamy już dostępną od pewnego czasu, a jej podaż zdążyła wzrosnąć na tyle, że zaczęła już wypierać z naszego rynku import.

Wracając zaś do sałaty lodowej – tu import jeszcze przez jakiś czas będzie dominował. Niestety, z punktu widzenia konsumentów, sytuacja zmieniać się zaczęła w niekorzystnym kierunku. Hiszpańska sałata zaczęła ostatnio drożeć w hurcie, za sprawą mniejszej podaży.

Poprzedni szczyt cenowy miał miejsce w styczniu. Ale było to tylko krótkie odbicie w górę na poziom 40,00 zł/karton 10 szt. Taka chwilowa przerwa w trendzie spadkowym. Jeśli pominiemy ten epizod, to można powiedzieć, że ceny sałaty lodowej spadały od listopada zeszłego roku, niemal od początku sezonu importowego, który zaczynał się z cenami średnimi na poziomie 55,0 – 56,50 zł/karton 10 szt.

Potem ceny spadały aż do kwietnia, minimum osiągając w okolicach 9 kwietnia, na poziomie 24,00 zł/karton 10 szt. Wydawałoby się, że dużych zmian w górę nie należy oczekiwać. W końcu pogoda zaczęła się poprawiać. Niestety, jednak trend uległ odwróceniu i mamy wyższe ceny.  W zeszłym tygodniu było to 35,00 – 38,00 zł/karton 10 szt., a obecnie ceny sięgnęły 40,00 zł/karton 10 szt.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE