Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Tania sałata lodowa

2014-02-03 08:59

Początek nowego roku upłynął pod znakiem dobrego popytu na Salatę lodową i cen za towar sprowadzany z Hiszpanii na poziomie 38,00 – 45,00 zł/10 szt. (cena z opakowaniem). Jednak druga połowa stycznia przyniosła znaczące zmiany sytuacji rynkowej.

Po pierwsze spadł popyt. To charakterystyczne zjawisko dla okresu, w którym robi się zimniej. Konsumenci mniej chętnie sięgają wtedy po sałaty, a ich z dystrybucji praktycznie wypada, w tym okresie handel bazarowy.

Po drugie zmieniły się również ceny na rynku europejskim. W Holandii 10 stycznia oferowano sałatę lodową z Hiszpanii po 8,00 euro/10 szt. w eksporcie. Obecnie cena jest niemal o połowę niższa, bo wynosi 4,50 euro/10 szt. Różnica jest więc istotna.

I ma ona swoje odzwierciedlenie na rynku krajowym. Bieżące ceny hiszpańskiej sałaty lodowej są na poziomie 27,00 – 30,00 zł/10 szt. Wydaje się, że ceny mogą jeszcze zniżkować, podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku. Wtedy średnia cena spadła z poziomu 2,80 zł/szt. (stan na 31 stycznia) do 2,50 zł/szt. (stan na 20 marca). Jak widać trend spadkowy rozciągnięty był na ponad półtora miesiąca.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE