Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Selery potaniały?

2020-10-16 08:12

W bieżącym sezonie ceny selerów w polskim dużym hurcie spadają od połowy sierpnia, ale na początku września dynamika tego procesu bardzo mocno wyhamowała. W rezultacie, o ile w drugiej połowie sierpnia cena średnia spadła o 27 procent, od początku września do chwili obecnej zniżka wyniosła już tylko 14 procent.

Obecnie sprzedażowe ceny mytych selerów, pakowanych w worki są w dużym hurcie na poziomie 1,20-1,80 zł/kg, zależnie od jakości, kalibru i opakowania. Ceny u rolnika zaczynają się na poziomie 0,80 zł/kg. Trend zniżkowy w tej fazie sezonu to zjawisko typowe związane z trwającymi zbiorami i tym, że na rynek trafia teraz więcej tych warzyw.

Dla selerów nie ma osobnych danych statystycznych, ale z dużą pewnością można szacować, iż tegoroczne ich zbiory są wyższe niż te w roku ubiegłym. Widać to po bieżącej podaży oraz po cenach. Aktualna cena średnia w dużym hurcie jest niższa od zeszłorocznej o blisko 19 procent. Można też być pewnym, że czeka nas dalszy spadek cen tych warzyw. Na naszym wykresie widać, że taki trend zniżkowy pojawia się regularnie rokrocznie.

Słowa kluczowe: selery, ceny selerów, warzywa, ceny warzyw
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE