Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jest już młoda marchew z Hiszpanii

2014-04-10 17:20

Popyt na polską marchew poza granicami naszego kraju jest dość ograniczony. Pod tym względem sytuacja jest obecnie gorsza niż w ostatnim kwartale zeszłego roku. Dużo straciliśmy tu na rzecz Holendrów, oczywiście na rynku rosyjskim, bo to jest teraz najważniejszy kierunek eksportowy.

Na rynku wewnętrznym nie jest lepiej. Przede wszystkim ze względu na słaby popyt i konkurencję marchwi holenderskiej wciąż oferowanej w niskich cenach na poziomie 0,70 zł/kg. Ponieważ jednak również podaż dobrej jakościowo polskiej marchwi trochę spadała ostatnio, to jej ceny minimalnie się umocniły (nie w całym kraju), o czy m pisaliśmy na portalu fresh-market.pl ostatnio. W rezultacie tam, gdzie spadek podaży marchwi nie jest tak widoczny, to ceny towaru szczotkowanego zaczynają się od 0,60 zł/kg, a gdzie z podażą jest nieco gorzej od 0,70 zł/kg. Maksimum to 0,80 zł/kg.

Sytuacja jest zatem, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. A właściwie jest zła. Tak tanio nie było już dawno. A może być jeszcze gorzej. Bo do konkurencji „starej” marchwi holenderskiej dołączyła konkurencja młodej marchwi hiszpańskiej. Oczywiście ta marchew jest znacznie droższa. Na polskim rynku pojawiła się ona w tym roku w cenie 2,50 – 2,60 zł/kg. Ale marchew ta ma za sobą walor nowości i świeżości i na pewno znajdzie swoich nabywców. W zeszłym roku marchew z Hiszpanii cieszyła się dużym zainteresowaniem, a przecież wtedy jej ceny na starcie sezonu były na poziomie 3,50 zł/kg.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE