Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Polska płd.-wsch. - ziemniaki nadal bez poprawy

2018-02-15 10:50

Połowa lutego za nami, a na hurtowym rynku ziemniaków jak nie było poprawy, tak nie ma. Również w południowo-wschodniej części kraju, gdzie teoretycznie mogłoby być lepiej, bo stąd bliżej do najważniejszych zagranicznych odbiorców polskiego ziemniaka: do Mołdawii, Rumunii, Bułgarii.

Mogłoby, ale lepiej nie jest. W tym sezonie eksport ziemniaka kompletnie zawiódł, chociaż przecież i w poprzednich latach nie były to ogromne ilości, ale w tym roku ułożyło się to szczególnie niekorzystnie. Przy wysokich zbiorach bardzo przydałoby się wywiezienie za granicę tych kilkudziesięciu tysięcy ton.

A tak nie dość, że mamy wysoka podaż krajowego ziemniaka, to jeszcze na polski rynek płynie niemały strumień importu z zachodniej Europy. Do tego zaczynają już się pojawiać w sieciach młode ziemniaki z Cypru.

W takich warunkach trudno o pozytywny trend wzrostowy dla cen ziemniaków w dużym hurcie. Pytanie czy na wiosnę nie dojdzie w takim razie do zniżki na fali wyprzedaży i opróżniania magazynów. Bo na razie wygląda na to, że towaru zostanie sporo. Nawet mimo faktu, że ziemniaki psują się w przechowywaniu na potęgę.

województwo podkarpackie

- okolice Przemyśla – ziemniaki 3,50 – 5,00 zł/ worek 15 kg (ceny producenta).

- okolice Jarosławia – ziemniaki 3,50 - 4,50 zł/ worek 15 kg (ceny producenta), zależnie od kalibru, wielkości transakcji i przeznaczenia.

- okolice Leżajska – ziemniaki młode 3,50 - 4,50 zł/worek 15 kg (ceny producenta).

województwo małopolskie

- okolice Proszowic – ziemniaki młode 3,50 – 5,00 zł/worek 15 kg (ceny producentów), 

- okolice Krakowa – ziemniaki młode 4,00 – 6,00 zł/ worek 15 kg wywoławczo,
 
województwo świętokrzyskie

- okolice Sandomierza – ziemniaki młode 3,50 – 5,00 zł/worek 15 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE