Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

UK: Susza przyczyni się do wzrostu cen żywności

2012-02-28 18:32
Źródło: fresh-market.pl za freshplaza.com (ms)

     Brytyjscy rolnicy na obszarach dotkniętych suszą stoją w obliczu trudnych decyzji w odniesieniu do tego, co mają siać w tym roku. Istnieją obawy, że susza i spowodowane nią decyzje rolników będą skutkować wzrostem cen.

     Większość południowo-wschodniej Anglii została uznana za strefę suszy już w zeszłym tygodniu. Oczekuje się, że szybko dołączą do tej strefy obszary Anglii środkowej i południowej.

     Wielu rolników stanęło w obliczu ograniczenia ich prawa do czerpania wody z naturalnych źródeł. Istnieją zatem obawy, że skutkować to będzie zmniejszeniem powierzchni wodochłonnych upraw takich, jak: marchew, cebula, ziemniaki i sałata. Rolnicy muszą podejmować decyzje o uprawach już teraz, natychmiast i wielu z nich podejmuje decyzje o nieuprawianiu ziemniaków, cebuli i marchwi ponieważ boją się, że nie wystarczy wody.

     Peter Kendall prezes NFU powiedział, że wzrost cen będzie nieunikniony jeśli susza nie odpuści.

     Po zwołanym w trybie awaryjnym, w zeszłym tygodniu szczycie dotyczącym suszy, Caroline Spelman, sekretarz ds. środowiska ostrzegła, że rząd rozpoczyna przygotowania do suszy jako „nowej normy” dla Wielkiej Brytanii.

Przewiduje się, że rolnictwo ekologiczne może lepiej poradzić sobie z problemem, jako że tego rodzaju uprawy nakierowane są na zachowanie wilgoci w glebie.

 

Słowa kluczowe: susza, warzywa, cebula, marchew, sałata
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem