Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bronisze – kapusta czerwona hitem sprzedaży

Ceny warzyw na Broniszach
  |   Źródło:
Kapustne pozostają w czołówce najbardziej poszukiwanych warzyw na giełdzie w Broniszach. Jednak w ostatnim tygodniu nastąpiły spore zmiany w klasyfikacji wewnątrz tej grupy warzyw.

Jeszcze w zeszłym tygodniu wyraźnie prowadził kalafior. To jego najbardziej poszukiwali kupujący i jego podaż byłą najniższa, zarówno w ujęciu bezwzględnym, jak i względnym – w relacji do popytu właśnie. Jednak w ostatnich dniach podaż kalafiorów mocno wzrosłą, a ich ceny spadły z 2,50 – 4,00 zł/szt. do 1,50 – 3,00 zł/szt.

Mocno potaniała na Broniszach również kapusta pekińska. W ciągu ostatniego tygodnia jej ceny zmieniły się z 2,75 – 3,50 zł/kg do 2,00 zł/kg. W czołówce pozostałą kapusta młoda biała. Jej podaż wciąż jest dramatycznie wręcz niska, a ceny wysokie – od 3,50 – do 5,00 zł/szt. i od 1,00 do nawet 2,00 zł/kg, zależnie od kupowanej ilości i od jakości główek. Kapusta biała importowana z Holandii oferowana jest na Broniszach (ale w dużym hurcie) od 1,00 zł/kg.

Natomiast hitem wśród warzyw kapustnych, a i generalnie na całym rynku warzywnym na Broniszach, była kapusta czerwona. Popyt na nią wzrósł skokowo, a podaż pozostałą na minimalnym poziomie. Kapusta czerwona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Sprzedawano ją natomiast po 3,00 – 4,00 zł/kg.

W omawianym czasie, na giełdzie Bronisze kolejne sadki zaliczyły ceny warzyw korzeniowych i cebuli. Marchew szczotkowana potaniała do 0,60 – 0,80 zł/kg, a buraki myte do 0,65 – 0,80 zł/kg. Spadek cen cebuli był natomiast minimalny i na Broniszach oferowano ją po 1,00 – 1,30 zł/kg wobec 1,00 – 1,40 zł/kg z  zeszłego tygodnia.

Spadek cen objął również ziemniaki. Odmiana Irga potaniała do poziomu 15,00 zł/worek 15 kg, ziemniaki żółte sprzedawano najczęściej po 12,00 – 13,50 zł za worek.

Niskie ceny pozostały domeną pomidorów szklarniowych. Po spadku w zeszłym tygodniu do 5,00 – 6,00 zł za karton 6 kg, ceny ładnych pomidorów umocniły się przed poprzednim weekendem, ale w kolejnym tygodniu znów spadły do tego samego niskiego poziomu. Po czym znów, w okolicach czwartku nieco się umocniły osiągając poziom 7,00 – 8,00 zł za karton 6 kg najładniejszego towaru.

Podobne
Ceny warzyw na Broniszach
2013-08-19 13:00
Bronisze – trudno o białą kapustę
Na giełdzie w Broniszach podaż kapusty ,młodej białej pozostaje bardzo niska. Nie pomaga nawet import z Holandii.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2013-08-12 14:15
Bronisze – wciąż mało kapusty i kalafiorów
Niska podaż krajowych kalafiorów i młodej kapusty białej wciąż jest dużym problemem na giełdzie w Broniszach. Warzyw tych jest tak mało, że już pojawiły się dostawy z importu, co o tej porze roku praktycznie nigdy się nie zdarza.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2013-08-05 10:25
Bronisze – kalafiorów jak na lekarstwo
Podaż kalafiorów skurczyła się do minimalnych rozmiarów. problem ma wymiar ogólnokrajowy. Ale na Broniszach warzywa te osiągają szczególnie wysokie ceny.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.