Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2732 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny warzyw na Broniszach

Ceny warzyw na Broniszach

Bronisze, wzrosły ceny ogórków
  |   Źródło:
Po kilku spokojniejszych dniach ceny warzyw na rynku hurtowym w Broniszach znów zaczęły wykazywać więcej tendencji spadkowych.

Sytuację na rynku hurtowym w Broniszach można by krótko opisać słowami „sezon ogórkowy”, gdyby nie to, że i ogórki nie cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Początek wakacji jest okresem pewnego osłabienia popytu na warzywa. A ceny warzyw generalnie wykazują tendencję spadkową lub pozostają na niskich poziomach. Kilka ostatnich dni w zeszłym tygodniu było dość stabilne jeśli chodzi o ceny, natomiast w poniedziałek tendencje spadkowe znów się uaktywniły.

W dużej mierze spadki cen wynikały z rosnącej podaży generowanej słoneczną pogodą. Tak było w przypadku cukinii, sałaty lodowej lub papryki. W przypadku tych warzyw wzrost podaży nałożył się na ograniczony popyt. Cukinia staniała do 1,00 zł/kg i bardzo ciężko znaleźć na nią kupców. Słabo na razie sprzedaje się krajowa papryka, a jest jej na rynku coraz więcej. Ceny papryki zielonej były w poniedziałek na poziomie 5,00 – 6,00 zł/kg. Sałatę lodową oferowano od 1,50 zł/szt. Tańsza była również kapusta pekińska. Wciąż nie cieszy się ona wzięciem wśród kupujących. Jej poniedziałkowe ceny zaczynały się na poziomie 1,10 zł/kg.

W poniedziałek kontynuowany był spadek cen młodej marchwi. Oferowano ją po 1,60 – 2,00 zł/kg. Z rynku znika już marchew „stara”. Zostało jej niewiele, a jej jakość jest słaba. Stąd ceny n poziomie 1,00 zł/kg. Zgodnie z oczekiwaniami z zeszłego tygodnia spadły ceny pomidorów szklarniowych. Obniżka nie była duża, złotówkę na kartonie, jednak może być początkiem trendu. Ceny pomidorów na rynku w Broniszach były najczęściej na poziomie 14,00 – 16,00 z/karton 6 kg (przy hurtowych ilościach). W poniedziałek potaniały również młode ziemniaki odmiany irga, ich ceny spadły do poziomu 4,00 – 6,00 zł/worek 15 kg.

Natomiast w przypadku ogórków ceny poszły tym razem w górę. Widać zatem, że huśtawka cen ogórków trwa nadal. Drożały ogórki szklarniowe długie – do poziomu 1,30 – 2,00 zł/kg, krótkie – 1,20 – 1,80 zł/kg, a najbardziej ogórki gruntowe, niemal o 100 proc. – do 2,00 – 2,50 zł/kg.

Wciąż niskie i stabilne pozostają ceny młodej kapusty i kalafiorów. Kapustę oferowano w poniedziałek po 0,80 – 1,00 zł/szt., a kalafiory po 1,00 – 1,50 zł/szt. Nie zmieniły się również niskie ceny młodych buraków. Oferowano je od 0,40 zł/kg.

Podobne
Tanieją warzywa na Broniszach
2012-07-03 09:27
Ceny warzyw na Broniszach
Poprawa pogody przyniosła generalny wzrost podaży warzyw. Widać to było na runku hurtowym w Broniszach, gdzie sprzedających było dużo, a ceny większości młodych warzyw wykazywały tendencję spadkową.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.