Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2644 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Co z ceną tegorocznych warzyw?

Marchew
  |   Źródło:
Na podwarszawskim rynku można kupić już wszystkie wczesne warzywa produkcji krajowej, m.in. młodą marchew, włoszczyznę, rzodkiewkę, kalafiory czy szparagi. Jednak ich cena...

Na Broniszach młoda marchew kosztuje 3 do 3,50 zł za pęczek, podczas gdy rok temu warzywo to pojawiło się w hurcie dopiero pod koniec maja. Za polskie rzodkiewki trzeba zapłacić 65-90 groszy za pęczek; w ubiegłym roku kosztowały one między 1,35 a 2 zł.

Od połowy kwietnia są już polskie szparagi. W hurcie ich cena to 8-15 zł za pęczek (droższe są szparagi zielone). Od kilku dni ogrodnicy oferują polską młodą kapustę w cenie 2,5-3,5 zł za sztukę, kalafiory (4-5 zł), koperek (0,66-0,86 zł za pęczek), młodą włoszczyzną (2,30-3,30 zł). W ubiegłym roku o tej porze nie było jeszcze tych nowalijek. Pierwsze dostawy były o kilkadziesiąt procent droższe od tegorocznych.

W 2013 roku pomidory szklarniowe były o 30 proc. droższe niż obecnie; 6 kilo kosztuje od 25 do 35 zł. Ogórki szklarniowe są o połowę tańsze niż rok temu i kosztują od 14 zł do 16,5 zł za 5 kilogramów.
Podobne
Bronisze
2014-05-05 12:33
Indentyfikacja na Broniszach wzbudza emocje
Na początek w podwarszawskich Broniszach, potem na pozostałych rynkach, rusza system identyfikacji owoców i warzyw. Zdania rolników są jednak podzielone - podaje Agrobiznes.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2014-04-29 10:00
Bronisze – spektakularne zmiany cen
Przez ostatnie dwa tygodnie mnóstwo się działo jeśli chodzi o ceny krajowych warzyw. Rynek niejako starał się sobie zrekompensować lutowe i marcowe tygodnie zastoju.
czytaj więcej
Dobrze sprzedaje się kapusta, warzywa korzeniowe, nowalijki, pomidory i ogórki.
2014-04-17 09:07
Większy ruch na Broniszach
Obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupami warzyw i owoców na Rynku Hurtowym w Broniszach przez kupców zza wschodniej granicy - czytamy w komunikacie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2014-04-14 09:30
Bronisze – kapusta biała w górę
Ostatnie tygodnie nie były zbyt dobre dla handlu warzywami na giełdzie w Broniszach. Wiele warzyw z krajowej oferty mocno traciło cenowo, a popyt na nie był ograniczony. Czy druga dekada kwietnia coś zmieniła w tym stanie rzeczy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.