Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kończą się polskie kalafiory

Kalafiory
  |   Źródło:
To już finisz tegorocznego sezonu na krajowe kalafiory. A przydałoby się więcej tych warzyw.

Sezon na polskie kalafiory wielkimi krokami zbliża się do końca. W tym roku do jego szybszego zakończenia mocno przyczyniła się pogoda. Bywało wszak, że przy złotej polskiej jesieni sezon trwał dłużej.

Ale nie w tym roku. Zimno i deszcze sprawiły, że z pól zbierane są resztki kalafiorów. Na mały hurt jeszcze wystarczy, ale na duży nie za bardzo. Zwłaszcza, że aura nie przysłużyła się też jakości tego towaru.

A szkoda. Bo zapotrzebowanie w tym roku jest spore i jeszcze potrwa. Wszystko przez kłopoty podażowe na rynku kalafiorów w zachodniej części Europy. Kalafiorów na rynku europejskim brakuje i są one drogie. Dlatego towar z polski ma ułatwiona sytuację i mniejszą konkurencję. Cóż tego jednak, skoro u nas już nie za bardzo jest czym handlować.

A ceny? W chwili obecnej ceny sprzedażowe kalafiorów „na gotowo” to w dużym hurcie 2,00 – 2,60 zł/szt. To o 9,5 procent średnio więcej niż przed tygodniem. Ale mimo dobrego popytu i spadającej podaży ceny nie są rekordowo wysokie. To znaczy niskie nie są i jak widać na wykresie poniżej, kalafiory są teraz droższe niż w tym samym okresie pięciu spośród sześciu poprzednich sezonów. Ale rekordowo to było w zeszłym roku, gdy średnia cena 27 października wynosiła aż 3,10 zł/szt.

Podobne
Kalfiory
2016-10-11 15:00
Import kalafiorów i brokułów w I półroczu 2016 r.
Zmalał import kalafiorów i brokułów. Analizujemy najnowsze dane GUS o handlu zagranicznym świeżymi warzywami.
czytaj więcej
Kalafiory
2016-10-11 13:00
Eksport kalafiorów i brokułów w I półroczu 2016 r.
Mniejszy eksport kalafiorów i brokułów w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Kalafiory
2016-09-29 15:00
Ceny kalafiorów zareagowały na pogodę
Rynek kalafiorów cenowo skorelował się ze zmianami pogody w naszym kraju. Jak to się przekłada na konkretne ceny w hurcie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.