Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Odmiany kapusty przeznaczone do przemysłu

Mieszaniec Brigadier F1. Źródło:awimex.pl
  |   Źródło:
9 września podczas XVIII Dni Kapusty w Charsznicy można było obejrzeć znane i nowe odmiany kapust głowiastych prezentowane przez główne przedsiębiorstwa hodowlano-nasienne obecne na polskim rynku.

Bartosz Pytkowski z Bejo Żaden zaprezentował odmianę nowego mieszańca Passat F1. Wegetacja tej odmiany wynosi 115 dni. Roślina charakteryzuje się bardzo krótkim głąbie wewnętrznym. Nowa odmiana rekomendowana jest do przetwórstwa. Główki o masie około 5 kg przeznaczone są do letniego i jesiennego kwaszenia:

- Mieszaniec Brigadier F1 o 130-dniowej wegetacji jest najlepszą propozycją do przemysłu. Główki kapusty o masie 6–8 kg przeznaczone są do kwaszenia. Kiszonka charakteryzuje się wysoką jakością, dużą zawartością witaminy C i cukrów. W dodatku odmianę tą po zbiorach można przechowywać około 5 miesięcy – zachwalał Robert Sekrecki reprezentujący produkty firmy Clause.

Inną odmianą do kwaszenia firmy Clause jest średnio wczesny mieszaniec Centurion F1 oraz odmiana Bravo F1 o lekko spłaszczonych główkach odpornych na pękanie.

Reprezentanci firmy Nickerson Zwaan promowali odmianę Adson F1 - o 140-dniowej wegetacji  przeznaczoną do zaopatrzenia przemysłu przetwórczego. Jej kuliste główki osiągają masę 4−6 kg. Wysoka zawartość suchej masy, krótki głąb i biała barwa wnętrza główek predysponują je do kwaszenia:

Natomiast Łukasz Rycombel przedstawiciel firmy Mosanto polecał do kwaszenia odmianę – Menzania F1. Czas wegetacji wynosi 125 dni. Odmiana tworzy bardzo duże główki około 7-8 kg, bez tendencji do pękania, o smacznych, słodkich i kruchych liściach:

Nowo propozycją do przemysłu firmy Syngenta jest średnio wczesny mieszaniec Flexton F1. Wegetacja wynosi  85–95 dni:

- Rośliny tej odmiany tworzą silny system korzeniowy oraz wysoko osadzone, wyrównane główki, osiągające masę do 7 kg i odporne na pękanie – zachwalał przedstawiciel firmy Syngenta.

Podobne
Ceny czerwonej kapusty
2012-12-17 15:41
Niższa podaż czerwonej kapusty w Małopolsce
Na południu kraju widać skutki letnio – jesiennej suszy. Podaż wielu warzyw jest niższa niż w innych rejonach Polski. Dotyczy to także kapusty czerwonej.
czytaj więcej
Ceny kapusty pekińskiej
2012-12-11 08:16
Kapusta pekińska – kiedy lepsze ceny?
Tak, jak pisaliśmy, sprawa cen na kapustę pekińska budzi coraz większe emocje wśród jej producentów.
czytaj więcej
Ceny włoskiej kapusty
2012-12-10 17:08
Kapusta włoska będzie drożeć
Na razie ceny kapusty włoskiej ustabilizowały się. Ale analizując informacje o dostępności tego warzywa można dojść do wniosku, że w nowym roku jego ceny znów ruszą w górę.
czytaj więcej
Ceny kapusty
2012-12-05 14:48
Tania kapusta biała
Ceny kapusty białej pozostają niskie i dopóki na rynku jest towar. który nie znalazł miejsca w przechowalniach, to ceny nie wzrosną.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.