Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3641 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany w dobrej cenie

Bakłażany
  |   Źródło:
Jak wygląda sytuacja cenowa na hurtowym rynku polskich bakłażanów?

Do szczytu sezonu handlowego polskich bakłażanów zostało jeszcze trochę czasu, jako że najwyższa podaż tych warzyw jest zazwyczaj odnotowywana na początku sierpnia. Wtedy ich hurtowe ceny są najniższe.

W tym roku jednak jest generalnie drożej niż w poprzednich sezonach i zapewne nie zmieni się to również w szczytowym okresie bieżącego sezonu To wynik słabszych tegorocznych zbiorów. Bakłażanów jest relatywnie mniej niż w „typowym” sezonie, a do tego popyt na te warzywa utrzymuje się na dobrym, nawet bardzo dobrym poziomie. Bez trudu sprzedałoby się ich więcej, gdyby tylko były dostępne.

Obecnie ceny sprzedażowe bakłażanów w polskim dużym hurcie to 3,00 – 3,60 zł/kg. Dla porównania rok temu było to średnio 2,40 zł/kg. Co oznacza, że teraz jest drożej o 37,5 procent. Ceny co prawda ostatnio spadały, bo towaru mimo wszystko przybywa, ale spadały z wysokiego pułapu, bo jeszcze w połowie bieżącego miesiąca ceny były w przedziale 3,00 – 4,00 zł/kg. Rok temu po tyle bakłażany oferowano w końcówce czerwca.

Dodajmy jeszcze, że ceny bakłażanów w polskim hurcie na poziomie podobnym do obecnego i w analogicznym okresie sezonu, były ostatnio oglądane w lipcu 2012 roku. Wtedy rynek zmagał się z niedoborem tych warzyw wywołanym niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Podobne
Bakłażany
2019-04-10 14:46
Relatywnie niskie ceny bakłażanów
W ostatnim miesiącu, na rynku hiszpańskim sporo się działo, jeśli chodzi o ceny bakłażanów. Jak się to przełożyło na ceny w polskim hurcie?
czytaj więcej
Bakłażany
2019-02-26 13:08
Bakłażany znowu taniej i chyba to nie koniec
Ceny importowanych bakłażanów , po chwilowym zawahaniu, powróciły do trendu spadkowego. Czy jest szansa na jego kontynuację w marcu.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-02-06 12:00
Bakłażany jeszcze w dół, ale…
Dużo się działo w drugiej połowie stycznia, jeśli chodzi o ceny hiszpańskich bakłażanów. A co przyniósł w tym zakresie początek lutego?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.