Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2407 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znaczący spadek cen bakłażanów

Bakłażany
  |   Źródło:
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły znacząca zmianę hurtowych cen bakłażanów z importu. Z czego ona wynikała?

Tegoroczny sezon importowanych bakłażanów startował z dość wysokiego poziomu cenowego. W końcówce pierwszej dekady października pierwsze bakłażany z importu miały w hurcie ceny z przedziału 6,00 – 7,50 zł/kg. Rok wcześniej było to średnio 5,75 zł/kg.

Obecnie sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Ceny importowanych bakłażanów spadaj już od ponad dziesięciu dni i obecnie znajdują się na poziomie niższym niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Wtedy średnia cena sprzedażowa wynosiła wciąż 5,75 zł/kg. Ceny obecne to 4,50 – 5,00 zł/kg.

Skąd ta zmiana? Generalnie przyczyna jest wysoka podaż bakłażanów (i ogólnie warzyw) w Hiszpanii. W prowincji Almeria, która jest jednym z centrów hiszpańskiej produkcji warzyw, od kilkunastu dni panują bardzo dobre warunki pogodowe i podaż warzyw mocno urosła. A to przełożyło się na ich ceny.

W końcu pierwszej dekady października ceny bakłażanów na aukcjach hurtowych w Almerii pozostawały wysokie. Było to 0,50 – 0,70 euro/kg. Teraz jest znacznie taniej, bo transakcje zawierane są w przedziale 0,30 – 0,45 euro/kg, a trend spadkowy jeszcze trwa.

Podobne
Bakłażany
2017-10-09 13:19
Kończy się sezon krajowych bakłażanów
W dużym hurcie kończy się sezon polskich bakłażanów. Na naszym rynku pojawiły się już bakłażany importowane.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-09-11 10:00
Bakłażany drożej niż rok temu
Hurtowe ceny polskich bakłażanów rosły przez ostatnie trzy tygodnie i znalazły się powyżej poziomu z analogicznego okresu roku minionego.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-08-21 12:00
Bakłażany poszukiwane
Takich cen bakłażanów nie mieliśmy o tej porze roku już dawno. Producenci tych warzyw mają się z czego cieszyć.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.