Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3218 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – wysoki popyt na brokuły

Brokuły
  |   Źródło:
Popyt na hiszpańskie brokuły utrzymuje się na wysokim poziomie, za to problemem jest podaż tych warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.

Początek hiszpańskiej  jesienno – zimowej kampanii brokułów miał niestabilny początek w zakresie produkcji. Powodem tego były opady deszczu generalnie zimna aura we wrześniu i październiku. Pogoda odbiła się negatywnie na produkcji brokułów, która koncentruje się w regionie Murcji. Generalnie jednak sezon tych warzyw powinien być bardziej regularny niż w rok temu, bez żadnych znaczących szczytów produkcyjnych (które zachwiałyby cenami – przyp. red. fresh-market.pl).

"Deszcze spowodowały spadek wolumenu produkcji na początku sezonu, ale spodziewamy się, że sytuacja wróci do normy od połowy grudnia", wyjaśnia Sebastián Aguilar, dyrektor handlowy firmy Campo de Lorca z Murcji, która spodziewa się sprzedać okołożu 50 000 ton brokułów; wielkość podobną do tej w poprzednim sezonie.

Główną konsekwencją złej pogody jest utrata jakości. "To jest coś, z czym radzimy sobie poprzez surowe kryteria selekcji na polu i magazynie, aby zapobiec problemom w miejscu docelowym", mówi eksporter.

W każdym razie rynek brokułów cieszy się dobrą kondycją dzięki zwiększonemu popytowi. "Popyt krajowy i zagraniczny na brokuły jest dobry od września, co nie zdarza się często. Wynika to z faktu, że lokalna produkcja w krajach Europy została również dotknięte przez złą pogodę w okresie letnim, co doprowadziło do niezwykłego wzrostu popytu", mówi Sebastián Aguilar.

Najważniejszym rynkiem dla Campo de Lorca są Niemcy, a następnie Hiszpania, kraje skandynawskie, Bliski Wschód, Europa Środkowa, kraje wschodnie i Kanada. Firma z Murcji pakuje tradycyjne brokuły pod trzema markami: Cricket, Aura i La Chistera oraz brokuły organiczne pod marką BROSA.

Podobne
Brokuły
2018-11-20 15:00
Drożej za brokuły
Końcówka sezonu krajowych brokułów upływa pod znakiem wzrostu cen tych warzyw.
czytaj więcej
Brokuły
2018-10-31 15:00
Mały popyt na brokuły
Ostatnie tygodnie przyniosły znaczący wzrost podaży brokułów na polskim rynku. Za to popyt na te warzywa uległ zmniejszeniu.
czytaj więcej
Brokuły
2018-10-25 07:39
Hiszpania – lepsze perspektywy dla produkcji brokułów
Dzięki obfitym opadom deszczu produkcja hiszpańskich brokułów w sezonie zimowo-wiosennym powinna być większa od zeszłorocznej, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Kalafiory
2018-10-18 13:39
Eksport kalafiorów i brokułów po II. kw. 2018 r.
Wyższy eksport kalafiorów w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS po dwóch kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Kalafiory
2018-10-17 13:00
Import kalafiorów i brokułów po II. kw. 2018 r.
Wzrost importu kalafiorów i brokułów w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2018 roku.
czytaj więcej
Brokuły
2018-09-24 14:59
To nie jest dobry sezon dla brokułów
Kłopoty, kłopoty, kłopoty – to codzienność producentów brokułów w tym sezonie.
czytaj więcej
Brokuły i kalafiory
2018-09-05 15:00
Holandia – wciąż brakuje kalafiorów i brokułów
Wysoki popyt i utrzymujące się braki w podaży, tak wygląda obecnie holenderski rynek kalafiorów i brokułów, wynika z informacji opublikowanych przez portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.