Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 października 2020. Od wczoraj dodano 3040 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – lepszy popyt na cebulę

Cebula
  |   Źródło:
Ostatnie dni przyniosły skokowy wzrost popytu na cebule na rynku austriackim. Oczywiście, jak w całej Europie, wzrost ten jest efektem obaw przed korona wirusem.

Po słabym poprzednim tygodniu, w tym bieżącym popyt na cebulę w Austrii wyraźnie wzrósł. Zmiana była wręcz skokowa i została wywołana obawami przed epidemią koronawirusa. Gromadzenie zapasów przez konsumentów wywołało nieoczekiwany wzrost sprzedaży w sektorze detalicznym.

Zarówno detaliczni sprzedawcy żywności, jak również firmy pakujące z trudem radziły sobie z biezącym zaspokajaniem tak zwiększonego popytu. Tym bardziej, że równolegle trzeba było wprowadzać różne zmiany wynikające z koniecznych praktyk ochronnych.

W omawianym tygodniu rynek austriacki odnotował także wzrost popytu na cebulę w eksporcie. Tu jednak pewnym problemem jest aprecjacja euro w stosunku do walut krajów spoza strefy tej waluty, co dodatkowo „podraża” austriacką ofertę.

Jeśli chodzi o ceny dla producentów, to pozostały one stabilne (oczywiście zmieniły się one w przeliczeniu na inne waluty, w tym na PLN). W dwunastym tygodniu bieżącego roku ceny dla producentów za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, utrzymały się na poziomie 22,00-26,00 euro/100 kg (0,99-1,17 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 48,00-52,00 euro/100 kg (2,15-2,33 zł/kg po obecnym kursie średnim). Poziom cen jest znacząco niższy dla towaru gorszej jakości lub mniejszych jego partii.

Podobne
Cebula
2020-03-18 10:00
Koronawirus wpłynął na ceny cebuli
Zagrożenie korona wirusem wpłynęło na ceny cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-16 11:00
Regionalny rynek cebuli – 11. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-03-16 09:00
Holandia – rynek cebuli odczuwa wpływ koronawirusa
Eksport cebuli z Holandii wyraźnie zwolnił, a nastroje na rynku się pogorszyły. Duża w tym „zasługa” epidemii koronawirusa, która uderza w handel i logistykę.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-11 14:00
Rosja – więcej za ładną cebulę
Zmniejszenie podaży wysokiej jakości cebuli na rynku rosyjskim powoduje wzrost cen w tym segmencie.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-11 11:00
Austria – coraz trudniejszy eksport cebuli
O ile na austriackim rynku krajowym handel cebulą utrzymuje stabilne tempo, o tyle w eksporcie trudności sprzedażowe są coraz większe.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.