Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2254 ceny w 18 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – zrównoważony rynek cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Zapasy cebuli w Austrii powoli maleją, ale na razie podaż jest jeszcze wystarczająca na zaspakajanie bieżącego popytu.

Austriacki rynek cebulki pozostaje od zeszłego tygodnia w równowadze między popytem i podażą. Zapasy austriackiej cebuli powoli, acz systematycznie maleją. Niektórzy producenci już zakończyli sezon. Jednak na razie zapasy te wciąż pozostają na tyle duże, aby bez problemu zaspakajać bieżący popyt.

Jeśli chodzi o popytową stronę rynku, to sprzedaż w handlu detalicznym pozostaje na dobrym poziomie. W ostatnich dniach zaczęło się także w Austrii „odmrażanie” sektora gastronomicznego, co jeszcze poprawi popyt. Ożywienie widać także w handlu w małym hurcie.

Z eksportu napływają też pozytywne informacje. Choć w tym zakresie sprzedaż nie jest szczególnie wysoka (utrudnienia w handlu międzynarodowym robią swoje), to jednak wolumen sprzedawanej cebuli wzrósł, co pozwoliło na wzrost cen eksportowej cebuli.

Stabilne pozostały natomiast ceny dla producenta. Jeśli chodzi o ceny dla producentów, to w siedemnastym tygodniu roku za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, to są one w przedziale 28,00-30,00 euro/100 kg (1,27-1,36 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 60,00-64,00 euro/100 kg (2,72-2,90 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2020-04-29 10:00
Co z cenami cebuli?
Cebula sporo zyskała w marcu i na początku kwietnia. A jak obecnie wyglądają realia cenowe na polskim hurtowym rynku cebuli?
czytaj więcej
Cebula
2020-04-27 12:00
Regionalny rynek cebuli – 17. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-04-27 11:00
Holandia – czy Brazylia uratuje eksport cebuli
Kilka ostatnich tygodni upłynęło na rynku holenderskim pod znakiem niższego eksportu cebuli. Czy jest szansa, aby Brazylia uratowała holenderski eksport cebuli?
czytaj więcej
Cebula
2020-04-22 11:00
Austria – i znów drożej za cebulę
Siedemnasty tydzień bieżącego roku przyniósł kolejną zwyżkę cen cebuli na rynku austriackim.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.