Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 4434 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 28. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według analityków EastFruit sytuacja na rynku cebuli, w dwudziestym ósmym tygodniu bieżącego roku, w krajach objętych monitorowaniem projektu była bardziej stabilna w porównaniu z poprzednim tygodniem. Wzrosty cen odnotowano tylko na dwóch rynkach, a cebula taniała w tej samej liczbie krajów.

Jednym z krajów, w którym ceny cebuli spadły, była Rosja. Pod koniec minionego tygodnia warzywo to straciło średnio 7 procent ceny, a działo się to na tle aktywnej kampanii zbierania plonów w głównych regionach produkcyjnych kraju. W rezultacie zakres cen krajowej cebuli w Rosji spadł do 0,32-0,44 USD/kg. Na rynku rosyjskim były również obecne ograniczone ilości cebuli produkowanej przez kraje Azji Środkowej i oferowano je w cenach od 0,48 USD/kg. Gruzja była drugim krajem, w którym odnotowano obniżkę cen. Pod koniec tygodnia średnia cena cebuli na rynku gruzińskim spadła do 0,46 USD/kg, a Gruzja straciła prymat w zestawieniu cen na rzecz Polski.

W samej Polsce praktycznie nie zaszły zmiany na cebulowym rynku, a ceny pozostały na poziomie około 0,53-0,63 USD/kg. Ceny cebuli na Ukrainie nie zmieniły się, bo spadek popytu ze strony eksporterów został zrównoważony spadkiem podaży spowodowanym deszczową pogodą. W rezultacie ceny na rynku ukraińskim nadal wynosiły 0,25-0,31 USD/kg. Na Białorusi ceny w minionym tygodniu również się zmieniły: 0,34-0,49 USD/kg.

Tymczasem Mołdawia była krajem, w którym najszybciej w minionym tygodniu rosły ceny cebuli. Zwiększyły się one w ciągu tygodnia o 21 procent do średniego poziomu 0,34 USD/kg. Ceny cebuli w Tadżykistanie również wzrosły, osiągając 0,23-0,32 USD/kg. W sąsiednim Uzbekistanie pozostały one jednak stabilne w przedziale 0,24-0,35 USD/kg.

Podobne
Cebula
2019-07-10 09:00
Austria – ceny cebuli kontynuują trend
Ceny cebuli w Austrii nadal spadają. I to dość dynamicznie.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-10 08:09
Tadżykistan – duży eksport cebuli
Eksport cebuli wyprodukowanej w regionie Dżajhun w Tadżykistanie przekroczył już ubiegłoroczny poziom.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-08 10:00
Regionalny rynek cebuli – 27. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-04 15:00
Ceny cebuli w dół
Ceny cebuli na polskim rynku hurtowym zaczęły spadać, ale i tak pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Czego można oczekiwać w tym segmencie rynku świeżych warzyw w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Komentarze
2019-07-17
Śmieszą mnie te statystyki, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości :D w biedronkach cena prawie złotówkę w górę, a u rolników po 80 groszy za kilogram. Import z Ukrainy 1,20/1,30
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.