Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cebula  »  Wzrosną ceny cukinii?

Wzrosną ceny cukinii?

Cukinia
  |   Źródło:
Tegoroczne lato upłwało jak dtąd pod znakiem dość niskich cen cukinii. Czy teraz zacznie się to zmieniać?

Początek tegorocznego sezonu przyniósł duży spadek cen cukinii, które w lipcu i na początku sierpnia pozostawały na relatywnie niskim poziomie. Piszemy „relatywnie”, bo mimo tej zniżki, bieżący sezon z pewnością nie należał do tych najtańszych.

Szczyt sezonu cukinii – podażowy i najniższych cen, przypada zazwyczaj właśnie na przełom lipca i sierpnia (chociaż zdarzało się minimum cenowe w połowie sierpnia). I w sezonach „tanich”, w tym okresie średnia cena sprzedażowa cukinii w dużym hurcie spada do 0,90 – 0,95 zł/kg.

Teraz najpewniej szczyt podażowy jest już za nami, a najniższa cena średnia w bieżącym sezonie wyniosła 1,20 zł/kg. Rok temu było to 1,15 zł/kg. Oczywiście mowa tu o cenach cukinii na świeży rynek, w odpowiednim kalibrze i o odpowiedniej jakości. Teraz ceny sprzedażowe są na poziomie 1,20 – 1,50 zł/kg i wydaje się, że raczej nie ma co liczyć na zniżę.

Wręcz przeciwnie, bardziej prawdopodobny jest wzrost cen, czemu winna jest pogoda. Przed nami kolejna fala afrykańskich upałów. Cukinia lubi co prawda ciepło, ale nie aż tak. Najprawdopodobniej będziemy więc mieli powtórkę z sierpnia zeszłego roku. Wówczas także było upalnie, a cukinia drożała. Jeszcze 1 sierpnia 2017 roku cena średnia wynosiła 1,15 zł/kg, 7 sierpnia było to 1,35 zł/kg, a na koniec sierpnia średnia cena dobiła do pułapu 2,20 zł/kg, co daje wzrost w skali miesiąca o 91 procent. I tak może być też w sierpniu 2018 roku.

Podobne
Cukinia
2018-07-18 15:00
Cukinia – taniej już nie będzie?
Czyżby szykowała nam się powtórka z ubiegłego roku i ceny cukinii powyżej średniej wieloletniej?
czytaj więcej
Cukinia
2018-07-05 13:00
Francja – droższa cukinia
We Francji rosną ceny cukinii, pisze portal www.freshplaza.com. Powodem zwyżki cen jest spadek podaży tego warzywa.
czytaj więcej
Cukinia
2018-06-15 15:00
Brakuje cukinii?
Koniec tygodnia przyniósł zmianę trendu cen cukinii w krajowym dużym hurcie. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Cukinia
2018-06-08 13:00
Cukinia – ciepła wiosna zbiła ceny
Krajowy sezon cukinii trwa od niedawna, ale pogoda sprawiła, że już od startu ma on inny przebieg niż w ostatnich dwóch – trzech latach.
czytaj więcej
Cukinia
2018-05-24 15:57
Jest już polska cukinia
Na rynek hurtowy trafiła cukinia z krajowych szklarni. Jednak, jak to na początku sezonu, jest jej niewiele, a ceny pozostają relatywnie wysokie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.