Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 3639 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia będzie droższa?

Cukinia
  |   Źródło:
Wiele wskazuje na to, że hurtowe ceny importowanej cukinii znów mogą zacząć rosnąć. O ile?

Wiosna to zazwyczaj okres, w którym ceny cukinii w Hiszpanii spadają. Ale fakt, że znajdują się one w długookresowym trendzie zniżkowym związanym ze wzrostem podaży, nie oznacza, iż ta tendencja nie może być zakłócana krótkookresowymi kontr-trendami. Coś takiego ma miejsce właśnie teraz.

Z tym, że zmiana trendu ze zniżkowego na wzrostowy nastąpiła w Hiszpanii. Tam chłodniejsza pogoda negatywnie wpłynęła na bieżącą dostępność cukinii i to zaowocowało wzrostem cen. Cena średnia na aukcjach hurtowych w hiszpańskiej prowincji Almeria wzrosła od 21 marca z 0,33 euro/kg do 0,48 euro/kg, czyli o 45,5 procent – niemal o połowę.

Na rynku polskim jednak, na razie przynajmniej, tego wzrostu cen nie widać. Wciąż jest dostępna cukinia sprowadzona po niższych cenach. W hurtowych ofertach polskich importerów warzywo to jest oferowane po 4,00 – 5,50 zł/kg, zależnie od kalibru i jakości. Można jednak sądzić, że w końcu i na polskim rynku ceny wzrosną, chociaż raczej nie o połowę. W dalszej perspektywie – do końca kwietnia, ceny znów wrócą na ścieżkę spadkową, chociaż trzeba pamiętać, że kluczowym czynnikiem jest tu pogoda i jej ewentualne kaprysy, o co wiosną nietrudno.

Podobne
Cukinia
2019-02-25 11:39
Cukinia kontynuuje zjazd cenowy
Było drogo, ale to już przeszłość. Smakosze cukinii powinni być zadowoleni.
czytaj więcej
Cukinia
2019-02-11 14:12
Cukinia – przewidywania się potwierdziły
Potwierdziły się przewidywania redakcji fresh-market.pl co do kierunku zmian cenowych importowanej cukinii.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-30 13:00
Szansa na tańszą cukinię
Po okresie wysokich cen rysuje się realna szansa na tańszą importowaną cukinię.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-21 14:00
Włochy – problemy z cukinią
We Włoszech, a dokładniej na Sycylii znów rolnicy maja problemy z uprawami cukinii, które zostały zaatakowane przez wirus New Delhi, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.nuovosud.it.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.