Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020. Od wczoraj dodano 986 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia – kontynuacja trendu

Cukinia
  |   Źródło:
Ceny importowanej cukinii kontynuowały w lutym trend zapoczątkowany jeszcze w końcówce stycznia.

O początkowej fazie trendu spadkowego hurtowych cen cukinii importowanej z Hiszpanii pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl na początku bieżącego miesiąca (tutaj). Od tamtej pory ta zniżkowa tendencja była kontynuowana, a kontynuacja ta miała dość dynamiczny charakter.

Dzięki wzrostowi bieżącej podaży na miejscu w Hiszpanii, tamtejsze ceny aukcyjne cukinii wyraźnie spadały w okresie do pierwszego tygodnia lutego. Po tym przyszło wyhamowanie spadków cen i do chwili obecnej zmiany były już znacznie mniejsze. W każdym razie ceny na aukcjach hurtowych w Almerii zeszły do poziomu 0,31-0,33 euro/kg.

Na polskim rynku wyglądało to inaczej, jako że u nas zmiany występują z opóźnieniem wynikającym z czynników logistycznych. W polskim handlu hurtowym na większą skalę ceny hiszpańskiej cukinii spadły z poziomu 10,50 zł/kg średnio (koniec stycznia) do obecnego poziomu 5,00 zł/kg, czyli o 52 procent.

Obecnie ceny tego warzywa w ofertach importerów są na poziomie 4,00-6,00 zł/kg (dane z monitoringu cenowego fresh-market.pl). Daje to wspomnianą średnią 5,00 zł/kg, która, warto zauważyć, jest jednak wciąż wyższa niż ta z analogicznego okresu zeszłego roku. Wtedy było to 4,30 zł/kg. W każdym razie to jeszcze nie koniec wahań cenowych hiszpańskiej cukinii. W marcu pogoda wciąż bywa kapryśna i może dojść do zmian w podaży na tyle dużych, że znacząco odbiją się one na cenach cukinii.

Podobne
Cukinia
2020-02-05 09:00
Cukinia tym razem tanieje
Mieliśmy falę dynamicznych podwyżek, ale teraz ceny importowanej z Hiszpanii cukinii zaczęły spadać.
czytaj więcej
Cukinia
2020-01-09 08:00
Ceny cukinii na huśtawce
Początek roku przyniósł wahnięcie cen importowanej cukinii. Jak teraz wygląda sytuacja w handlu tym warzywem?
czytaj więcej
Cukinia
2019-12-05 20:10
Cukinia będzie tańsza?
Poprawa podaży cukinii importowanej z Hiszpanii już przełożyła się na ceny tego warzywa w polskim hurcie. A ma się przełożyć jeszcze bardziej.
czytaj więcej
Cukinia
2019-11-20 17:49
Droższa cukinia z importu
Ceny importowanej cukinii wzrosły, ale i tak są dużo niższe niż w tym samym okresie zeszłego roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.